بازدید : 2099
دسته بندی : آخرین اخبار شیعه
تاریخ : خرداد ۸, ۱۳۹۶

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان خوزستان گفت: بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی، دینی، قرآنی، اعزام مبلغ و ویژه برنامه‌های دولتی، صنایع همراه با افطار در استان خوزستان به مناسبت ارتحال امام(ره) برگزار می‌شود.

به گزارش شیعه نویس به نقل از تسنیم؛حجت‌الاسلام سیدلطف‌الله سپهر امروز در جلسه ستاد ارتحال امام خمینی(ره) که در سالن معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان برگزار شد اظهار داشت: آغاز ماه مبارک رمضان را تبریک و برای همه روزه‌داران مسلمان، مومن و ملت بزرگوار ایران آرزوی قبولی طاعات و عبادات را خواستاریم.

وی رمضان را ماه نزول قرآن، لیالی قدر و به تعبیر پیامبر اکرم(ص) احسن الشهور برشمرد و بیان کرد: از خداوند بهترین اجر، مزد و پاداش در این ماه عزیز، شریف و مبارک را خواهان هستم رمضان ماهی است که خداوند این همه فضلیت را در آن نهفت و همه به نوع دوستی مامور کرده‌اند.

رئیس ستاد ارتحال امام خمینی(ره) در استان خوزستان با بیان این‌که در ماه رمضان کسانی که وضع بهتری دارند شرایط فقرا را تشخیص و برای آنها خدمت و مساعدتی انجام دهند، گفت: خداوند همه خوبی‌ها را در ماه مبارک رمضان تجمیع کرده‌اند.

وی بیان کرد: امام خمینی(ره) پس از معصومین(ع) برای اسلام، احیای معارف دین و مکتب پیامبراکرم(ص) بیش‌ترین حق را بر ما دارند و یاد ایشان را باید گرامی‌داشت از خداوند می‌خواهیم که اجر والایی را به واسطه احیای اسلام عنایت به امام راحل بفرمایند.

سپهر از تلاش معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان جهت بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) تشکر کرد و افزود: در ابلاغ ایشان، ستاد ارتحال امام خمینی(ره) در همه شهرستان‌های استان تشکیل و در این راستا برنامه‌ریزی‌های متعددی صورت گرفته است.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان از برگزاری بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی، دینی، قرآنی، اعزام مبلغ و ویژه برنامه‌های دولتی، صنایع همراه با افطار در خوزستان به مناسبت ارتحال امام(ره) اشاره کرد و ادامه داد: جشنواره‌های نیز با محوریت امام راحل در خوزستان برپا می‌شود جام ورزشی امسال نیز با عنوان رمضان و امام خمینی(ره) نام‌گذاری شده و این حرکت در کشور می‌تواند مبنا شود.

وی با اشاره به توزیع اقلام تبلیغاتی بین دستگاه‌های دولتی و اداری خوزستان در آینده نزدیک، بیان کرد: در سراسر کشور مراسم ارتحال امام راحل بعدازظهر برگزار و در ادامه ختم به نمازجماعت مغرب شد و با افطار نیز از شرکت‌کنندگان پذیرایی می‌شود.

سپهر با تأکید اینکه ائمه جمعه‌ها و سخنران‌های پیش از خطبه‌ها به فضائل، مناقب و شخصیت امام راحل توجه ویژه داشته باشند، بیان کرد: برای مجموعه فضای شهری بخشنامه‌ای صادر شود که دست‌اندرکاران فضای تبلیغاتی شهر را با محوریت امام و رمضان تزئین کند و بقیه دستگاه‌های دولتی نیز در این راستا کمک کند.

رئیس ستاد ارتحال امام خمینی(ره) در استان خوزستان اظهار داشت: از سازمان صدا و سیما انتظار است که در زمینه اطلاع‌رسانی اهتمام جدی‌تری داشته باشد و به ابلاغ و پخش برنامه‌های ارتحال امام در خوزستان بپرازد سازمان مخابرات در زمینه فضای مجازی خوزستان در راستای امام راحل به اقدامات لازم بپردازد.

وی عنوان کرد: اداره کل امور بانوان استانداری خوزستان نیز با محوریت بانوان و زنان که امام راحل شأنیت و مقام زن را به واسطه انقلاب اسلامی در همه سطوح آنگونه که شایسته مقام آن است نشان دادند باید برنامه‌های مد نظر باشد.

سپهر با اشاره به حضور همه ساله عشایر عرب و بختیاری در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره)، عنوان کرد: انتظار داریم که عشایر با بیرغ و لباس‌های مخصوص به خود در مراسم‌های حضرت امام و روز ۱۵ خرداد حضور یابند.

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان امام خمینی(ره) را شناسنامه انقلاب اسلامی ایران برشمرد و بیان کرد: رهبرمعظم انقلاب فرمودند که این انقلاب بی‌نام امام در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست و شاهد برنامه‌های خوب، کیفی و آبرومند در خوزستان باشیم.

منبع:تسنیم

لینک کوتاه این مطلب :