بازدید : 2099
دسته بندی : آخرین اخبار شیعه
تاریخ : فروردین ۲۰, ۱۳۹۶

نظافتی با بیان اینکه تعدادی از هموطنان با کاروانهای غیر مجاز بدون تمهیدات لازم به زیارت عتبات عالیات می آیند، گفت: هدف اکثر کاروانهای غیرمجاز صرفا سودجویی است و تعداد اندکی از کاروانهای غیرمجاز امکانات مناسبی را برای زائران فراهم می کنند.

 

 

به گزارش شیعه نویس به نقل از رسا؛محسن نظافتی با بیان اینکه امنیت کاروان های غیرمجاز عتبات عالیات تایید نمی شود، گفت: همه زائرانی که از طریق سازمان حج و زیارت به عتبات مشرف می شوند، از لب مرز تا لب مرز تحت پوشش نیروهای امنیتی ویژه ای هستند که از امنیت زائرین محافظت می کنند و همین امر باعث شده تا در سه سال گذشته اتفاقی برای زائران تحت پوشش حج و زیارت نداشته باشیم اما متاسفانه برای کاروانهای غیرمجاز مکررا شاهد اتفاقات تلخی بوده ایم.

نظافتی تصریح کرد: هدف اکثر کاروانهای غیر مجاز صرفا سودجویی و کسب منافع مالی است لذا هر چه امکانات و خدمات کمتری ارائه دهند، طبیعتا میزان سود بیشتری کسب می کنند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه از سه ماه قبل تمام تمهیدات لازم برای اعزام کاروان های زیارتی از سوی سازمان حج و زیارت تدارک دیده می شود، گفت: مردم به هیچ وجه نباید به کاروان هایی که تحت نظارت سازمان حج و زیارت نیستند اعتماد کنند.

وی با اشاره به اینکه گاهی مشاهده می شود که کاروانهای غیرمجاز پیامک های تبلیغاتی ارسال می کنند که در آن عبارت “طبق برنامه سازمان حج و زیارت” درج شده است، گفت: ساده ترین راه برای تشخیص این است که کل فرآیند ثبت نام کاروانهای تحت پوشش حج و زیارت به صورت سیستمی است و هیچ نوع دیگری از ثبت نام همچون ثبت نام لیستی و غیره وجود ندارد.

نظافتی ادامه داد: دومین نکته این است که هیچ هزینه ای از سوی زائر به صورت دستی یا به حساب شخص حقیقی یا حقوقی غیر از حساب وجوه متمرکز عتبات عالیات واریز نمی شود.

مدیرکل عتبات سازمان حج سومین راه تشخیص کاروانهای مجاز سازمان حج و زیارت را مراجعه به سایت اعلام کرد و گفت: هر فرد می تواند با مراجعه به سایت حج و زیارت در شهر خود، اسامی دفاتر مجاز استان و آدرس و تلفن آن دفتر را ببینند.

منبع:رسا

لینک کوتاه این مطلب :