بازدید : 1967
دسته بندی : وهابیت
تاریخ : دی ۱۶, ۱۳۹۵

بسم الله الرحمن الرحیم

در ادامه  استدلال  علمای  مذهب شافعی اهل  سنت  به  آیات  قرآن  برای  اثبات  توسل  تصریح   یکی دیگر از علمای اهل سنت  را  ارائه می دهیم

ابی المعطی محمد بن عمر نووی

او در کتاب نهایه الزین فی ارشاد المبتدئین ، صفحه ۲۱۴ می نویسد  :

خاتمه : یستحب استحبابا مؤکدا زیاره رسول الله (ص) فأنها من أعظم القربات وانجح المساعی …

مستحب مؤکد است زیارت قبر رسول خدا (ص) ؛ زیرا از بزرگترین چیزهایی است که انسان را به خدا نزدیک می کند و از بهترین تلاش هایی است که به ثمر می رسد ؛ یعنی انسان را ناامید نمی کند .

سپس در ادامه  طریقه سلام  به رسول خدا و توسل به ایشان  را آموزش می دهد :

السلام علیک یا رسول الله، السلام علیک یا نبی الله ، السلام علیک یا حبیب الله ، السلام علیک یا صفوه الله ….

ویتوسل به (ص) فی قضاء حوائجه ویستشفع به الی ربه سبحانه وتعالی ویدعو لنفسه  ولوالدیه واولاده ولمن احب بما احب ویختم دعاءه بآمین وبالصلاه علی رسول الله (ص) ومما ینبغی أن یقول فی دعائه : اللهم إنک قلت وقولک الحق : « ولو انهم إذ ظلموا انفسهم جاوءک فاستغفروا الله واستغفر لهم الرسول لوجدوا الله توابا رحیما » نساء /۶۴ . اللهم إننا سمعنا قولک وأطعنا أمرک وقصدنا نبیک هذا  (ص) مستشفعین به إلیک من ذنوبنا وما أثقل ظهورنا من أوزارنا تائبین إلیک من زللنا معترفین بخطایانا  وتقصیرنا ، اللهم فتب علینا وشفع نبیک هذا صلی الله علیه و آله فینا …           

بعد از سلام دادن به رسول خدا (ص) به ایشان توسل کنید برای طلب حاجت و شفاعت به او نزد خداوند سبحان و برای خود و پدر و مادر و فرزندان ودوستانت دعا کنید و در آخر آمین بگویید . شایسته است که ما در دعایمان این را بگوییم : خدایا خودت فرمودی و قول تو حق است : ….

خدایا ما حرف تو را شنیدیم ودستور تو را اطاعت کردیم . ما نزد پیامبر صلی الله علیه و آله تو آمدیم و ایشان را شفیع قرار دادیم برای بخشیدن گناهانمان ، گناهانی که بر پشت ما سنگینی کرده ….

نووی الجاوی ، ابی المعطی  محمد بن عمر ، نهایه الزین فی ارشاد المتدئین ،ص ۲۱۴

 

این  استناد  یک عالم  سنی  به  آیه  قرآن  است  و  میگوید برای بخشیده شدن  گناهان  به نزد قبر رسول خدا (ص) آمده  و از طبق این  آیه از وی طلب استغفار کنید ! وهابیت  به  چه  مسلمانان را مشرک و اهل بدعت می دانند !؟

لینک کوتاه این مطلب :