بازدید : 2120
دسته بندی : مطالب ویژه
تاریخ : دی ۲, ۱۳۹۵

با آمدن فضای مجازی استقبال کم نظیری از آن شد ودر این زمانه پیر وجوان وحتی کودک وخردسال با آن هم دم اند .در صورت قطع شدن اینترنت برای چندساعتی یا حتی بعضا چند دقیقه ای سبب سردر گمی افراد رابوجود می اورد.

به گزارش شیعه نویس؛تاقبل از سالها پیش انسان برای صحبت کردن وتبادل مفاهیم مجبور بود که در کنار شخص باشد وبا صحبت و تبادل نظر وانتقال مفاهیم انجام دهد بعد از گذشت هزاران سال وسیله ای اختراع شد که به وسیله آن صدای شخص بصورت مستقیم و بدون حضور آن در کنار شما منتقل می شد واین وسیله ای جز تلفن نبود .

این ابزار سبب شد که نقاط دور دست به راحتی بایکدیگر تماس برقرار کنند بعد ازآن وسیله ای دیگر آمد که تلگراف نام داشت. وبه وسیله ی آن نوشته رد وبدل می شد. تا به ایمیل وجیمیل و…سپس به فیسبوک، تویتر و…والان به واتسآپ وتلگرام و…رسید وسپس تا چند سال دیگر الله اعلم چه خواهد آمد.

به این فضای جدیدی که بدون حضور شخص مفاهیم رد وبدل می شود فضای مجازی گفتند علت نامگذاری غیبت شخص مخاطب پیش شماست .

اما در حقیقت باید به این نکته توجه کرد که هرجا رد وبدل مفاهیم ومباحث علمی و…سبب انتقال اندیشه شود این فضا فضای حقیقی است چون چه باحضور شخص وچه غیر حضورش اندیشه تاثیر خود را برمخاطب خاص خود خواهد گذاشت .

لذا شما می بینید که با آمدن فضای مجازی استقبال کم نظیری از آن شد ودر این زمانه پیر وجوان وحتی کودک وخردسال با آن هم دم اند .در صورت قطع شدن اینترنت برای چندساعتی یا حتی بعضا چند دقیقه ای سبب سردر گمی افراد رابوجود می اورد.

پس این فضا یک فضایی عجیب وجذاب وبسیار وسیع است که هرکس با هر اندیشه وتفکری وارد این عرصه شده وبه عرضه اندیشه خود پرداخته است .

اما این فضا می توانست به فضایی کاملا باز برای تبادل افکار واندیشه ها باشد اما متاسفانه این چنین نشد. چون صاحبان زر و زور تمایل به این نکته دارند که تمام افراد باید شبیه آنان فکر کرده وشبیه انان عمل کنند یعنی کپی پیس آنان در بینش وگرایش باشند. لذا با استفاده از قدرت خود وخرج سرمایه های کلان به ترویج فکر خود پرداختند وافرادی که بدون پشتوانه علمی وضعف عملی وارد این میدان شدند مغلوب شده واندیشه خود رااز دست داده وبرده انان شده اند اما نه برده قل وزنجیر به دست وپا بلکه برده قل وزنجیر به عقل وقلب انسان.

در این میان صاحبان اندیشه های صحیح برای تقابل با چنین هجمه های گارد دفاعی گرفته وبه دفاع مشغول شدند اما اکثرا بخاطر عدم آشنایی با چنین فضایی درهم شکسته شدند.

حقیقتاً وجود افراد متبحر در این فضا همراه با اندیشه های فولادینِ علمی وعزمی راسخ به مراتب سخت تر از کوه نیاز است که علم هدایت را برافراشته کنند .

که دراین میان تذکرات بجا وتبیینِ دقیقِ نحوه ی جنگیدن در این میدان، سبب نصرت انصارحزب الله شد چرا که (الا ان حزب الله هم الغالبون ) اند. واین نکات را کسی جز سید نورانی وعظیم الشان که غرب وشرق در فهم اندیشه او متحیر مانده وآن کسی جز سید علی خامنه ای روحی فداه نبوده ونخواهد بود .

این علم مانند پیروزی انقلاب اسلامی که به فرموده امام راحل (ره) انقلاب ما انفجار نور بود انفجار هدایت ونقطه ای سفید در فضای ظلمانی وتاریک دنیای مادی است که در فضای مجازی حکومتی بی چون وچرا می کرد .

که ان شالله در یادداشت بعدی به شرح صحبت حضرت آقا در مورد فعالیت فرهنگی ونگاه به فضای مجازی خواهیم پرداخت .

مرجان حویزاوی

لینک کوتاه این مطلب :