بازدید : 2120
دسته بندی : آخرین اخبار شیعه
تاریخ : دی ۲۱, ۱۳۹۵

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد: هفته گذشته حدود ۲۲ هزار مسلمان روهینگیا از میانمار به بنگلادش گریختند.

 

به گزارش شیعه نویس به نقل از جام نیوز؛دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل روز دوشنبه اعلام کرد: در هفت روز اخیر، حدود ۲۲ هزار مسلمان روهینگیا از میانمار به بنگلادش گریختند. از زمان آغاز عملیات ارتش میانمار بر ضد مسلمانان روهینگیا در ماه اکتبر سال گذشته میلادی، ۶۵ هزار نفر به بنگلادش پناه برده اند.

ارتش میانمار، مسلمانان روهینگیا را به کشتن ۹ پلیس این کشور متهم می‌کند. بسیاری از پناهندگان روهینگیا، ارتش میانمار را به ارتکاب اعمالی چون نسل‌کشی، تجاوز و سوزاندن خانه‌ها متهم می‌کنند.

هفته گذشته دولت میانمار وعده داد با ۴ افسری که دریک ویدئو از خشونت علیه جوانان روهینگیا استفاده می‌کردند، برخورد کند. اما دولت این کشور، بیشتر اتهامات مطرح‌شده علیه ارتش و نیروهای امنیتی را رد کرده است.

حدود ۱,۱ میلیون مسلمان روهینگیا در ایالت راخین میانمار زندگی می‌کنند. اکثریت بودایی این کشور آن‌ها را از ابتدایی‌ترین حقوق اقلیت‌های مذهبی محروم کرده اند. «یانگی لی»، نماینده حقوق بشر سازمان ملل در امور میانمار هم‌اکنون در حال بازدید از این کشور است.

منبع:جام

لینک کوتاه این مطلب :