بازدید : 2120
دسته بندی : آخرین اخبار شیعه
تاریخ : دی ۱۵, ۱۳۹۵

برادر شهید علم الهدی درروایتی از اظهارات یکی از مقامات ارشد حزب الله لبنان درباره شهید علم‌الهدی نقل کرد.

به گزارش شیعه نویس به نقل از رهیاب؛حجت الاسلام و المسلمین سید حمید علم‌الهدی درباره اهمیت برگزاری یادواره‌های شهدا اظهار داشت: چند سال پیش یکی از مقامات حزب الله لبنان سفری به خوزستان داشت و در سفر خود می‌گفت که مردان ما مقاومت را از مردانی چون شهید حسین علم‌الهدی آموختند.

برادر شهید علم‌الهدی عنوان کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا سبب آشکار شدن نقاط پنهان زندگی آنها و تاریخ کشورمان می‌شود و از این نظر اهمیت پیدا می‌کند.

وی با اشاره به شهادت شهید علم الهدی در جنگ با نیروهای بعثی در دی ماه سال ۵۹ گفت: پس از به شهادت رسیدن حسین، آیت الله جنتی به منزل ما آمدند و گفتند که نیروهای ایرانی در هویزه عملیات داشتند و در این عملیات تعدادی از نیروهای بعثی را اسیر کردند.

حجت الاسلام و المسلمین علم‌الهدی بیان کرد: پس از شنیدن این خبر مادرم گریه کرد و گفت می‌دانم که حسین شهید شده است. به مادرم گفتیم که این چه حرفی است که می‌زنید؟ هنوز که خبری نداده‌اند؛ مادرم می‌گفت می دانم همان طور که ما عملیات کردیم و اسیر دادیم، شهید هم داده‌ایم.

وی گفت: بعد از این عملیات، عراق منطقه را محاصره کرده بود و هویزه را باخاک یکسان کرد ما اطلاعی نداشتیم که حسین شهید شده یا اسیر ولی مادرمان مرتب با تاکید می‌گفت حسین شهید شده است؛ بعد از آزادسازی خرمشهر و بقیه مناطق خوزستان، ما پس از ۳ سال پیکر حسین را به همراه دیگر شهدا پیدا کردیم و در‌‌ همان جا(دشت هویزه) به خاک سپردیم.

برادر شهید علم‌الهدی اظهار داشت: بعد از اینکه خبر شهادت شهید علم‌الهدی به دستمان رسید، آیت الله العظمی خامنه‌ای به همراه گروهی از افراد به خانه ما آمدند و شهادت حسین را به ما تسلیت و تبریک گفتند.

منبع:رهیاب

لینک کوتاه این مطلب :