بازدید : 2119
دسته بندی : آخرین اخبار شیعه
تاریخ : دی ۱۱, ۱۳۹۵

عضو شورای عالی مدیریت حوزه های علمیه گفت: امروز جوانان از حیث عقاید و شبهاتی که وجود دارد مشکل دارند و حوزه های علمیه در این زمینه می بایست خود را مسئول بدانند.

به گزارش شیعه نویس به نقل از میزان؛آیت الله رضا استادی ظهر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله سید محمد هادی میلانی در  سخنانی اظهار داشت: در روایت داریم که باید به دنبال علم رفت و در این عرصه با احساس مسئولیت و تلاش باید تلاش کرد و قدم برداشت.
آیت الله استادی ابراز داشت: در طول تاریخ فقه از زمان امام زمان تاکنون عالمان بسیار بزرگی زیسته اند و این از خصوصیات بزرگان دین بود که در مسیر کسب علم دارای جدیت و پشتکار بودند.
عضو شورای عالی مدیریت حوزه علمیه گفت: مرحوم آیت الله میلانی در دوران جوانی به مرتبه خوبی از سطح علمی رسیده بود و ایشان در سن ۳۰ سالگی دارای مرتبه علمی بالایی بودند .
وی گفت: عالمان بزرگ در طول تاریخ همواره دارای اخلاص بودند و این ویژگی مشترک بزرگان حوزه و دین است.
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه آیت الله میلانی به دنبال مرجعیت نبودند افزود: ایشان بدنیال مطرح کردن خود نبود و کسی نمی‌دانست مدرسه حقانی زیر نظر ایشان اداره می شود.
استاد حوزه علمیه قم افزود: آیت الله میلانی در زمینه تبلیغ همواره احساس مسئولیت می کرد و شب های جمعه نیز صدها نفر از طلاب برای استفاده از محضر ایشان در مشهد مقدس جلسه می‌گذاشتند و آیت الله میلانی نیز آنها را راهنمایی می‌کرد.
آیت الله استادی افزود: اگر احساس مسئولیت داشته باشیم کارها پیش خواهد رفت و خلوص نیت در حقیقت انسان را هدایت و به قدرت واقعی می رساند و در کلام نیز تأثیرگذار است.
عضو شورای عالی مدیریت حوزه های علمیه گفت: آیت الله میلانی در تقوا ، تهذیب و احساس مسئولیت در مرتبه بالای قرار داشت و در انقلاب اسلامی نیز همراهی خوبی با امام راحل داشت.
وی خاطرنشان کرد: امروز  جوانان از حیث عقاید و شبهاتی که دشمنان برای آن ها ایجاد می‌کنند مشکل دارند در این راستا باید احساس مسئولیت کرد و حوزه های علمیه در این مسیر باید تلاش کنند.
منبع:میزان
لینک کوتاه این مطلب :