twitter page
facebook page
instagram page
google plus page
تاریخ امروز امروز دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۰۷
گالری شیعه نویس
آذر ۱۳۹۵ - شیعه نویس

خواندن نماز امام زمان (عج) بر جنازه پدر

کودکی با چهره گندمگون و موئی کوتاه و مجعد و دندانهایی که بینشان گشادگی بود پیش آمد وردای جعفر را کشیده گفت: ای عم عقب برو من برای نماز بر پدرم از تو شایسته ترم

ادامه مطلب

تصاویری از ضریح خورشید سامرا؛ امام حسن عسکری(ع)

تصاویر گرفته شده از حرمین امامین عسکریین علیهم السلام می باشد.

ادامه مطلب

اعتراف شعرانی (از بزرگان اهل سنت) مهدی موعود فرزند امام حسن عسکری است

بسم الله الرحمن الرحیم
عبد الوهاب شعرانی، یکی از بزرگان اهل سنت در قرن دهم هجری تصریح می کند که ما منتظر حضرت مهدی علیه السلام هستیم که او فرزند امام عسکری علیه السلام است و در سال ۲۵۵ به دنیا آمده و تا امروز ۷۰۶ سال دارد :

ادامه مطلب

توصیه‌های امام حسن عسکری(ع) به شیعیان

موعظه‌ها و سفارش‌های امام حسن عسکری علیه‌السلام راهنمای انسان‌ها تا روز قیامت است، چون ارزش مطلق و ابدی و پایدار و جهانی دارد. هر یک از امامان علیهم‌السلام اسوه حسنه جامع و جهانی و جاویدان‌اند. از این روسیره و سنت آنان همواره روشنگر و راهگشاست. احادیث اهل بیت علیهم‌السلام منبع و معدن بی‌نظیرعلم الهی و نشان دهنده صراط مستقیم و آموزش دهنده راه کمال و سعادت و رستگاری است. باید احادیث امامان به متن زندگی بشر راه یابد و زیر بنای شناخت و اندیشه و آرمان و اراده و عمل عموم انسان‌ها گردد، زیرا عمل به دستورات امامان و اجرای رهنمودهای آنان ضامن رشد و تکامل و پیشرفت و توسعه همه جانبه است.

ادامه مطلب

حضرت آیت الله جوادی آملی: نماز شب توصیه امام حسن عسکری برای وصول الی الله است

حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: امام حسن عسکری(ع) فرمود: وصول به خدا و نِیل به مقام قُرب الهی یک راه طولانی است و پیمودن این راه طولانی مرکب می‌خواهد و بهترین و راهوارترین مرکب این سفر، نماز شب است.

ادامه مطلب

یادآوری یک ابلاغیه فراموش شده/ قرآن در مقطع ابتدایی جدی گرفته شود

گروه فعالیت‌های قرآنی: دو سال قبل بود که ابلاغیه‌ای از سوی معاون وقت ابتدایی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر تدریس درس قرآن توسط معلم پایه ابلاغ شد، حال با گذشت دو سال از این مسئله گزارش‌هایی مبنی بر تخطی از آن دریافت شده است.

ادامه مطلب

موضع علمی و آموزشی امام حسن عسکری(ع)

مواضع علمی امام حسن عسکری(ع) در پاسخهای قاطع و استوار در مورد شبهه ها و افکار کفر آمیز و بیان کردن حق، باورشان مناظره و گفتگوهای موضوعی و مناقشه ها و بحثهای علمی، و همزمان با آن فعالیتها،‌ کوششهای دیگر از قبیل صادرکردن بیانیه های علمی و … (بوده است)….

ادامه مطلب

امام عسکری(ع) مروج «مهدویت» بودند

امام جماعت مسجد مقدس جمکران گفت: ترویج مهدویت توسط امام حسن عسگری (ع) از علل حساسیت و مراقبت حکومت عباسیان نسبت به امام (ع) بود.

ادامه مطلب

حجت‌الاسلام علوی‌مهر : سایه تفسیر امام حسن‌عسکری(ع) در آثار شیخ صدوق/ اثر نیازمند تحقیقات جدید است

حجت‌الاسلام علوی‌مهر معتقد است که سایه تفسیر امام حسن‌عسکری(ع) در آثار شیخ صدوق دیده می‌شود. وی بر آن است که نمی‌توان گفت کل کتاب نامعتبر است؛ چرا که بسیاری از روایات متنی قوی دارند و این تفسیر نیازمند تحقیقات جدید است.

ادامه مطلب

۱۸ آذر ۷۰ در حافظه تاریخ؛روز اعلام حقانیت ایران در دفاع مقدس

امروز هجدهم آذر ماه و یادآور ۱۸ آذر ۱۳۷۰ در معرفی رسمی رژیم بعث به عنوان آغازگر جنگ تحمیلی علیه ایران است؛ روزی که یادآور یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران است.

ادامه مطلب
صفحه 1 از 212