بازدید : 1967
دسته بندی : مطالب ویژه
تاریخ : آذر ۴, ۱۳۹۵

رهبر معظم انقلاب در دیدار سوم آذر ۹۵ با هزاران نفر از بسیجیان و فرماندهان به مقوله ی جنگ ها اشاره ای داشتند که جنگ نرم از جنگ سخت خطرناک تر است!

در واقع لازم است عبارت فوق کالبد شکافی شود که چرا جنگ نرم از جنگ سخت خطرناک تر است که عبارت جنگ نرم را ده ها بار در سخنرانی های خود به کار برده اند؟!

 

مقام معظم #رهبری در همین دیدار پاسخ این سوال را اینگونه دادند که “در جنگ سخت،جسمها به خاک و خون کشیده میشوند،ولی روحها پرواز میکنند و میروند به بهشت؛امّا در جنگ نرم،اگر خدای نکرده دشمن غلبه بکند،جسمها پروار می شوند و سالم میمانند،ولی روحها میروند به قعر جهنم؛

فرقش این است؛لذا این خیلی خطرناک‌تر است.

 

خطرناک بودن جنگ نرم به این است که اگر چه جسم در اختیار ما باشد،اما #روح که اصل است و قوام جسم به روح است،در اختیار دشمن است و این یعنی سیستم مدیریتی و کنترل در اختیار دشمن قرار گرفته است.

 

می توان با مثال ساده از یک فرودگاه این مقوله واضح تر بیان شود که اگر چه فرودگاه در اختیار ما باشد،اما برج مراقبت که به مثابه ی روح فرودگاه است در تسخیر دشمن باشد و خود پروازها را مدیریت کند،یعنی دشمن غلبه کرده است.

 

این بدین معناست که دشمن در جنگ نرم برای به تباهی و فساد کشاندن جوانان با ساز و کارهای مختلفی که مهم ترین آن فضای مجازی است،به ما یورش برده و در صدد #تسخیر فکر و روح ماست که اگر هوشیار نباشیم در معرکه ای تمام عیار می بازیم و چه بسا در برخی جاها به معنای کلمه باخته ایم.

 

در اهمیت این امر رهبر معظم انقلاب اسلامی چندی پیش هم فرموده بودند که فضای مجازی قتلگاه جوانان شده است.

 

اگر چه این عبارت می بایست مورد توجه ویژه قرار گیرد اما شاید در نگاه اول قتلگاه را در خون و کشتن تعریف کرد،اما فقط در این خلاصه نمی شود،بلکه در جنگ نرم قتلگاه فکری و اعتقادی وجود دارد که سخت تر و خطرناک تر است و جوانان زیادی را به تباهی کشانده است که می طلبد مسئولین و متولیان این امور از خواب زمستانی بیدار شوند.

 

حال اینجا به نتیجه می رسیم که چرا امام امت فرموده اند #جنگ_نرم از جنگ سخت خطرناک تر است!

 

هاشم نسمیان

لینک کوتاه این مطلب :