بازدید : 2119
دسته بندی : پرسش و پاسخ
تاریخ : آذر ۱۴, ۱۳۹۵

ضعیف بودن را باید ببینیم در چیست در جسم یا روح اگر جسم است واین امر در کل مخلوقات خدای سبحان جاری وساری است.

پاسخ :

صنفی از موجودات مذکر است که کارش حمایت از اعضای خانواده خود و تهیه مکان وغذاست و… وکار صنف مونث پرورش بچه ها وتولید مثل و…است لذا از حکمت خداوند این بود که این دو صنف مذکر ومونث را جوری بیافریند که متکامل هم  باشند.
اما در بعد روحی وکسب کمال ضعفی که نیست واتفاقا در این مسیر از اسلحه ای بسیار قوی بنام اشک برخوردار است ومولا امیر المومنین (ع) در دعای کمیل می فرمایند و (سلاحه البکاء) سلاح آنها گریه است که سلاح مومن است چون گریه قلب را نرم می کند وسبب افزایش معنویت وبهجت وسرور می شود، لذا شادی در اسلام با گریه است نه خنده لذا افرادی که خیلی خیلی خوشحال می شوند شروع به گریه کردن می کنند .

بنابراین اگر زن این بکاء وگریه آن تعدیل شود بسیار قوی خواهد بود اما نا گفته نماند که زن بخاطر جنس ظریف وحساس خود ظرافت هایی خاصی دارد لذا اهل بیت علیهم السلام در موردش گفتند که زن ریحانه است ونه قهرمان لذا امور سخت را به عهده مرد گذاشتند تا تراوت زن آسیبی نبیند واین از حکمت پروردگار است .
زن در بعد روحی کشش بسیار عجیب وقوی دارد که شهید مطهری در کتاب حجاب می فرمایند: زن شکار چی قلب مرد است این نکته ظریفی است که اگر زن این جذبه را نداشت خانواده ها از هم می پاشید. یعنی زن در بعد روحی توانمندی های بسیار زیاد وقوی دارد واگر ضعفی باشد که در مقایسه با مرد گفته می شود البته این مقایسه هم ظاهری وبه بعد مادی بر می گردد.

محمد ساکی مالحی

لینک کوتاه این مطلب :