بازدید : 1967
دسته بندی : آخرین اخبار شیعه
تاریخ : آذر ۲۲, ۱۳۹۵

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در دیدار رییس و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما به حوزه ای که سکولاریستی بیندیشد و کار کند اعتقاد نداریم.

به گزارش سیعه نویس به نقل از رسا آیت الله علیرضا اعرافی امروز در دیدار اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اهتمام مجلس و کمیسیون فرهنگی به مسائل دینی گفت: آرزوهای بسیاری به آنجا وابسته است و خوشبختانه دوستان خوبی در آنجا فعال هستند.
وی افزود: حوزه وظیفه خود می داند در حد توان هم افزایی و همکاری برای رسیدن و تحقق آرمان های انقلاب اسلامی داشته باشد.
آیت الله اعرافی با بیان این که از دید ما حوزه مفهومی جامع دارد اظهار داشت. ما به حوزه ای که سکولاریستی بیندیشد و کار کند اعتقاد نداریم.
وی ادامه داد. در عصر جدید رویکرد سکولاری را شاهد هستیم که مقابل گفتمان انقلابی است، انقلاب اسلامی رویکرد اصیل جامع تمدنی را احیا کرد حوزه باید بر همین مدار رو رویکرد حرکت کند.
مدیر حوزه با بیان این که حوزه به این معنا نگاه تمدنی دارد ابراز داشت. حوزه در تعامل با جامعه است و تولیدات آن باید راهگشای حرکت جامعه باشد بر این اساس نهادهای حوزه ها هم مطالبه گر و هم پاسخگو هستند.
وی عنوان کرد: مطالبه و نقد وظیفه حوزه است و از طرف دیگر پاسخگو و تولید کننده محتوا برای رفع نیاز جامعه خواهد بود.
مدیر حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: حوزه در تراز انقلاب حوزه ای تمدنی، سیاسی، اجتماعی، مطالبه گر و در عین حال پاسخگوی مشکلات جامعه است.
وی اضافه کرد: حوزه در این عصر باید متناسب با انقلاب اسلامی حرکت کند و روح انقلابی و جامعیت باید در حوزه باشد تبعا دانشگاه هم همین گونه است. سعادت کشور در این است که حوزه و دانشگاه در مسیر تحقق آرمان های انقلاب حرکت کنند و در کنار هم باشند.
آیت الله اعرافی با بیان این که حوزه باید در ارتباط سازنده با نظام باشد گفت: حوزه نهاد برآمده از توده مردم است که ریشه در تاریخ و روحیه مردمی دارد.

منبع : رسا

لینک کوتاه این مطلب :