بازدید : 2119
دسته بندی : متفرقه
تاریخ : آذر ۲۵, ۱۳۹۵

هر آنقدر تمسک یک شخص به اهل بیت (ع) بیشتر باشد کینه وهابیت نیز بهمان قدر نسبت به آن شخص خواهد بود و پر واضح است که به هر وهابی که بگویید حله یا علامه حلی، کینه او نسبت به مردم حله بیشتر خواهد شد.

شیعه نویس: همانگونه که می دانید شهر حله عراق چند هفته پیش دچار حادثه  تروریستی شد که زوار اربعین حسینی عراقی و ایرانی که اکثر آنها خوزستانی بوده اند را مورد هدف  قرار داد. هدف داعش از این انفجارها و اعمال تروریستی  به نظر شما چیست ؟

شیخ کورانی:
بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین و صلی الله على سیدناو نبیا محمد و آل بیته الطیبن الطاهرین
شهادت زوار اربعین را به پیشگاه امام مهدی روحی له الفدا و تمام اهل حله عراق و خانواده شهداء تسلیت عرض می کنیم.
اهل حله بصورت ویژه و خاص مورد هدف وهابیت قرار گرفته اند بعلت کینه ای است که از علامه حلی رحمه الله علیه دارند، کتاب منهاج الکرامه علامه حلی است که ابن تیمیه آن را با کتابی که اسمش الرد علی الرافضی  بود رد کرد. البته بعدها وهابیت نام این کتاب را هم وزن منهاج الکرامه، منهاج السنه نهادند.
هر آنقدر تمسک یک شخص به اهل بیت (ع) بیشتر باشد کینه وهابیت نیز بهمان قدر نسبت به آن شخص خواهد بود و پر واضح است که به هر وهابی که بگویید حله یا علامه حلی، کینه او نسبت به مردم حله بیشتر خواهد شد.
خدا را شاکریم که شما فرزندان خوزستان لواء اهل بیت (ع) را بر افراشته اید. خدای متعال شهادت عزیزان شما را قبول بفرماید  و شما را بر دشمنانتان پیروز بگرداند.

شیعه نویس: علت وجود این همه عملیات ترورستی در منطقه چیست !؟

شیخ کورانی :
این وضع کشورهای عربی علی الخصوص کشورهای مجاور اسرائیل، همان کشورهایی که برای اسرائیل خطر ساز هستند است.
این عهد و پیمانی است بین یهود و غرب، آنها میخواهند این سرزمین همیشه در اضطراب، ضعف، عقب مانده باشند.
پس هدف آنها تضعیف کشورهای مجاور اسرائیل است که عربستان شریک اساسی آنها در این توطئه است.

شیعه نویس: وظیفه علما و رجال دین در این مواقع چیست !؟

شیخ کورانی :
علمای دین می بایست برای امت روشن کنند که شیوه و منش تروریست، تفکری وهابی و برگرفته از نواصب و دشمنان اهل بیت (ع) است. نواصب با بیگانگان هم پیمان شده اند که به ما ضربه وارد کنند، وظیفه علماء ست که مردم را برای مقاومت با این تفکر تروریستی تشویق و دعوت کنند.

شیعه نویس: تمام عملیات تروریستی ریشه در عربستان دارد، چرا کشورهای اسلامی برای عربستان حدی قرار نمی دهند !؟

شیخ کورانی :
تا به الان عربستان را مدح می کنند و متاسفانه حتی برخی از سیاستمداران عراقی که شیعه هم هستند مدح عربستان  می کنند! چرا که عربستان همانند شیطان است، می ترساند، تشویق می کند و اموال خود را خرج می کند که این اشرار از آن استفاده می کنند و متاسفانه برخی مردم نیز با استفاده از این اموال نسبت به عربستان موضع سکوت اختیار می کنند و سعی می کنند چهره خوبی از عربستان نشان دهند و این کشور را کشور خیر و حامی حرمین معرفی می کنند.

شیعه نویس: آیا فقر نقشی در تروریست  این کشور دارد !؟

شیخ کورانی:
فقر در مناطق سنی نشین نقش دارد اما بیشترین تاثیر را فرهنگ سازی، آموزش های دینی و تحریک مذاهب است که می گذارد.
تحریک مذاهب  نقش بسزایی بر تحریک اهل سنت برای دشمنی با شیعیان می گذارد. برخی از نیازمندان و فقیران را مسلح می کنند. فقر نقش دارد اما دلیل اساسی نیست.

شیعه نویس: نسبت به یمن، چرا تشکلات حقوق بشر جرایم آل سعود و همدستانشان در حق مردم یمن را محکوم  نمی کنند !؟

شیخ کورانی :
زیرا این تشکلات زیر نظر یهود و غرب هستند که با ثروت عربستان خریده می شوند و همین امر علت سکوت آنهاست. بان کی مون گزارشی را صادر کرد کی طی آن اعلام کرد: عربستان یکی از کشورهایی است که قاتل کودکان است. وقتی این گزارش را شنیدند علیه او شوریدند که ناچرا ایشان از این گزارش برگشت و این یعنی ثروت عربستان و همدستان یهود و غربی این کشور در تصمیمات این تشکلات موثر هستند.

شیعه نویس: چرا داعش و مجموعه های مسلح در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی دیگر مرکتب این عملیات تروریستی که در عراق  و سوریه انجام می دهند نمی شوند !؟

شیخ کورانی :
برخی از کشورها همچون ایران امنیت مناسبی دارند. گروهکهای زیادی را قبل از ارتکاب عملیات تروریستی دستگیر کرده اند. داعش نیز در برخی از کشورهای اسلامی  همچون کشورهای افریقایی تدخلی ندارد. آنها قصد عملیات انتحاری و انفجاری در برخی از کشورها را دارند ولی قادر به انجام آن نیستند.

شیعه نویس: حضرتعالی صحبتی برای ملت های اسلامی دارید؟

شیخ کورانی :
امتهای سلامی می بایست برای مقابله با دشمنی که مانع از وحدت آنها است و سعی  در فتنه اندوزی دارد با یکدیگر متحد شوند . آنها باید همانگونه که با یهود مقابله می کنند با وهابیت نیز مقابله کنند چرا که وهابیت از یهود هم خطرناکتر هستند.

 

لینک کوتاه این مطلب :