بازدید : 2120
دسته بندی : آخرین اخبار شیعه
تاریخ : آذر ۹, ۱۳۹۵

فرمانده بسیج ادارات شهرستان دزفول گفت: تشکیل حلقه های معرفتی در ندامتگاه شامل خوزستان با استقبال ۵۳۶ زندانی و ۳۱ حلقه همراه شد و نتایج مطلوبی در بر داشت.

۸۲۳۲۵۷۵۲-۷۱۲۰۷۵۹۰

سیدعزیزاله پژوهیده در آئین تجلیل از ۱۰ طرح برتر بسیج دزفول گفت:با ارائه ایده تشکیل حلقه های معرفتی در ندامتگاه دزفول و نامگذاری یکی از بندها بنام یکی از شهدای دزفول برنامه های آموزشی ویژه زندانیان آغاز شد.
وی با اشاره به دستاوردهای اجرای این طرح در زندان دزفول افزود:در مدت کمتر از یکسال ۳۱ حلقه معرفتی شامل ۵۳۶ زندانی در زندان دزفول تشکیل شد و پیش بینی می شود تا پایان سال این تعداد به ۶۰۰ نفر برسد.
وی افزود:با تشکیل حلقه های معرفتی و ارائه آموزش های لازم به زندانیان افرادی که به دلایل غیرعمدی دچار جرم شده اند در برنامه های فرهنگی شرکت کرده و تاثیر معنوی فراوانی بر روی آنها داشت.
فرمانده بسیج ادارات دزفول اظهار کرد:برخی مجرمان سابقه دار نیز با شرکت در این برنامه ها که توسط بسیج و همکاری مسئول فرهنگی زندان دزفول برگزار شد متحول شده و توبه کردند که با دیدن آنها دیگر زندانیان و استقبال خانواده آنها همراه بوده است.
وی اقامه نماز شب از سوی برخی زندانیان را تحولی معنوی مهم در این افراد دانست و گفت:هویت دادن به اشخاص نگرش آنها را نسبت به زندگی تغییر می دهد لذا در نظر داریم در تکمیل این طرح ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را با برگزاری یادواره شهدا در دستور کار قرار دهیم تا هنگام بازگشت زندانیان به جامعه تهدیدها به فرصت تبدیل شود و نتایج مثبتی در جامعه داشته باشد.
در این آئین از ۳۰ طرح ابتکاری و خلاقیت بسیج دزفول ۱۰ طرح به عنوان طرح های برتر معرفی شده و از آنها تجلیل بعمل آمد.
طرح احیای امربه معروف ونهی از منکر پایگاه مقاومت شهید فرخی راد مسجد الغدیر،طرح حلقه های معرفتی در زندان دزفول،طرح نمایش مدافعان حرم ،مدافعان وطن از جمله این طرح های برتر بود.
منبع:ایرنا

 

لینک کوتاه این مطلب :