بازدید : 2119
دسته بندی : آخرین اخبار شیعه
تاریخ : آذر ۲۰, ۱۳۹۵

علمای ارشد بحرین اجبار شیعیان به پیروی از احکام شرعی مذاهب دیگر در زمینه خانواده را ظلمی فاحش و آشکار توصیف کردند.

به گزارش شیعه نویس به نقل از شیعه نیوز،علمای ارشد شیعه بحرین با صدور پیامی، نسبت به تلاش آل خلیفه برای تصویب قانون احوال شخصی مرتبط با احکام شرعی شیعیان در زمینه خانواده واکنش نشان دادند.

در این پیام آمده است: اسلام برای خانواده، احکام شرعی الهی در نظر گرفته است که همانند سایر احکام، غیرقابل تغییر به شمار می آیند چرا که از جهل و غفلت، تبعیض علیه برخی مردم، عدم آینده نگری یا بر اساس تغییر روند زندگی صادر نشده اند.

علمای ارشد بحرین افزودند: همگان می دانند که دین دارای وحدت است اما احکام شرعی در مذاهب اسلامی دارای اختلاف است و پیروان هر مذهب بر اساس احکام شرعی خود عمل می کنند. به صلاح دنیوی و اخروی هیچ مذهبی نیست که مذهب دیگر را به ترک احکام خود وادارد.

آنان نسبت به اجبار پیروان مذهب به ترک احکام شرعی خود از سوی نظام هشدار داده و تصریح کردند: همه پیروان مذهب به مذهب خود ایمان داشته و نمی خواهند احکام شرعی خود را از مذاهب دیگر دریافت کنند. هیچ اجباری ظالمانه تر و فاحش تر از این نیست که دیگران را به ادای احکام شرعی بر اساس مذهب دیگر وادارد.

به گزارش اللؤلؤه، در ادامه این پیام آمده است: چنین قانونی تنها در صورتی قابل قبول است که به هیچ وجه از احکام شرعی مذهب خارج نشده و ضمانت های لازم را در این زمینه بدهد. این ضمانت ها باید ثابت بوده و به دور از دیدگاه مراجع اعلای آن مذهب صادر نشده باشد.

علمای ارشد بحرین خاطرنشان ساختند که تصویب قانون به دور این ضمانت ها و ضوابط یک ظلم فاحش به پیروان مذهب محسوب می شود.

این پیام به امضای آیات شیخ عیسی قاسم، سید عبدالله الغریفی، و شیخ عبدالحسین الستری رسیده است.

گفتنی است آل خلیفه درصدد تصویب قانون احوال شخصیه جعفریه است که به معنای تحت سیطره قرار دادن احکام فقه جعفری در مسائلی نظیر ازدواج و طلاق به شمار می آید.

منبع:شیعه نیوز

لینک کوتاه این مطلب :